• Lusterka do obserwacji dziecka

Absolutny "must have" dla przewożących dziecko w fotelikach montowanych tyłem do kierunku jazdy. Chyba każdemu rodzicowi kierowcy, który przewoził swoją pociechę w bezpiecznym foteliku RWF na tylnym siedzeniu samochodu zdarzyło się usłyszeć niepokojące dźwięki, które mogą odwrócić jego uwagę od sytuacji na drodze. Z lusterkiem do obserwacji dziecka wystarczy, krótkie spojrzenie w lusterko wsteczne auta, aby upewnić się czy z dzieckiem wszystko w porządku. Dziecko również będzie spokojniejsze mogąc obserwować rodzica, a nawet odbijający się obraz krajobrazu za oknem. 

Lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie jak wybrać?

Wybierając lusterko do obserwacji dziecka w samochodzie zwróćcie w pierwszej kolejności uwagę na to, czy sposób jego zamocowania będzie odpowiedni do waszego auta. Producenci oferują zazwyczaj uniwersalny sposób montażu za pomocą pasków lub do prętów zagłówka. Tego typu rozwiązanie sprawdza się znakomicie w większości marek samochodów i pozwoli na stabilny montaż lusterka. Wyjątkiem będą auta wyposażone w sportowe siedzenia ze zintegrowanymi zagłówkami, w których nie da się założyć tego typu lusterek. Rozwiązaniem może być lusterko mocowane za pomocą przyssawki do szyby bocznej auta. 

Warto tez pamiętać, iż w przypadku każdego auta oraz kierowcy ustawienia kąty widzenia będą różne. Aby lusterko do obserwacji dziecka spełniało swoją rolę producenci oferują mocowania kulowe pozwalające na ustawienie kąta lusterka lub stosują sferyczną powierzchnię lustra w przypadku mocowań bez regulacji kąta. Czasem poprawę widoczności najłatwiej uzyskać wybierając lusterko większe lub o innym kształcie. Jeżeli to nie pomoże warto rozejrzeć się za zestawem zawierającym dodatkowe mniejsze lusterko mocowane na szybie czołowej koło lusterka wstecznego. Takie rozwiązanie umożliwia bardzo precyzyjne ustawienie widoczności dziecka przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniego ustawienia lusterka wstecznego auta. W naszej ofercie lusterka z do obserwacji dziecka w samochodzie z miejscem na tablet, a także z dodatkowymi diodami podświetlającymi, które można włączyć za pomocą pilota.