• Kategorie
  • Szukaj
  • Zabawki drewniane

Chyba wszyscy się nimi kiedyś bawiliśmy. Drewniane klocki, drewniana kolejka czy sorter kształtów to pierwsze zabawki edukacyjne każdego dziecka. Uczą koordynacji ruchowej, znajomości kolorów, kształtów pomagają w rozwoju dziecka. Bawiąc się drewnianymi zabawkami dziecko uczy się podstawowych słów oraz opisów przedmiotów. Drewniane abecadło, drewniany zegar czy też liczydło pomagają również w nauce podstaw matematyki. 

Po długim okresie dominacji plastiku drewniane zabawki wracają do łask. Większość producentów drewnianych zabawek w surowce do produkcji zaopatruje się w sposób zrównoważony dla środowiska naturalnego. Dlatego wybierając zabawkę na prezent dla naszego dziecka warto wybierać takie, które nie tylko spodobają się dziecku, ale będą też prezentem "na przyszłość".

Dla każdego wieku dziecka znajdzie się coś ciekawego w ofercie drewnianych zabawek. Proste drewniane zwierzątka na kółkach, drewniane puzzle czy układanki, takie jak drewniana tęcza sprawdzą się dla dzieci już od urodzenia. Dla dzieci 6 m+ polecamy drewniane przeplatanki, sortery czy labirynty. 

Wspaniałym prezentem na roczek będą drewniane klocki w wiaderku, które w naturalny sposób rozwiną umiejętności dziecka. W tym wieku z racji pierwszych kroków dziecka warto pomyśleć również o drewnianych zabawkach na sznurku. Aktywniejsze roczniaki pokochają również drewniane przebijanki. Nie obejdzie się również bez różnego rodzaju drewnianych labiryntów przeplatanek, których stopień skomplikowania można dostosować do wieku/rozwoju dziecka.

Dla dzieci powyżej 3 roku oferta zabawek drewnianych rozszerza się o drewniane kuchnie i akcesoria, zestawy dla małych lekarzy, a nawet dentystów. Drewniany wóz strażacki, kontenerowiec a nawet statek piracki z pewnością pozwolą dziecku na godziny kreatywnej zabawy. 

Sklep Tappi oferuje drewniane zabawki marek:

- zabawki drewniane JOUECO,

- zabawki drewniane GRIMM's