Załóż konto i otrzymaj 5% rabatu

na pierwszy zakup. Promocje nie łączą się.

Darmowa wysyłka od 249 zł

Darmowa wysyłka od 249 zł

  • AVIONAUT Pixel ISOFIX i-size Fotelik z bazą U.03

Waga dziecka 0 - 13 kg
1699.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Kurier (Pobranie) 0
Odbiór osobisty 0
Kurier 0
Dostępność Dostępne
Zostaw telefon
kolor U.03 Czarny

AVIONAUT Pixel to najwyższa klasa bezpieczeństwa, a zarazem wyjątkowa lekkość konstrukcji w kategorii fotelików 0–13 kg. Innowacyjny materiał kompozytowy z którego wykonano skorupę jest bardzo lekki, jednocześnie w trakcie zderzenia pochłania znaczną część energii, doskonale chroniąc dziecko.

AVIONAUT Pixel wyposażono w wyjątkową wkładkę PIXEL, opracowaną we współpracy z autorytetem w dziedzinie fizjoterapii i rozwoju dziecka. Wkładka zapewnia bezpieczne i bardziej komfortowe ułożenie dziecka w foteliku. Zastosowanie tej innowacyjnej technologii znacząco zwiększa bezpieczeństwo dziecka, a także wspomaga prawidłową fizjologię jego organizmu.

I-SIZE

Jest europejską normą dotyczącą bezpieczeństwa fotelików dla dzieci poniżej 15 miesiąca życia, obowiązującą od lipca 2013 roku. Wprowadzono wówczas obowiązek przewożenia dzieci w samochodzie tyłem do kierunku jazdy do ukończenia 15 miesiąca życia, zamiast 9-12 miesiąca, tak jak było to ujęte w poprzedniej regulacji Unii Europejskiej, dzięki czemu znacząco wzrosło bezpieczeństwo dzieci w czasie podróży. Zastosowanie i-Size gwarantuje lepszą ochronę szyi i głowy dziecka w razie zderzenia.

Najlżejszy na świecie, lekki jak piórko, fotelik AVIONAUT PIXEL dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii waży zaledwie 2,5 kilograma, wpływając znacząco na komfort jego użytkowania, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy to fotelik służy również jako nosidełko i każdy dodatkowy kilogram jest dużym obciążeniem dla rodzica.

Budka wykonana z najwyższej jakości materiałów sprawdzi się doskonale do ochrony przed promieniami słonecznymi.
Avionaut Pixel to najlżejszy fotelik na rynku. Pomimo swojej niezwykłej lekkości jest to jeden z najbezpieczniejszych fotelików, czego dowodem są wyniki przeprowadzonych testów w kilku laboratoriach badawczych. Wyróżniają go nie tylko innowacyjne technologie dotyczące bezpieczeństwa i ergonomii, ale również nowoczesny design, co potwierdzają międzynarodowe nagrody.

Fotelik wyposażono w specjalnie dostosowane mocowania, dzięki czemu  można go zamontować na większości dostępnych na rynku ram wózków.

Tapicerka wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, w różnorodnej kolorystyce, aby trafić w gusta najbardziej wymagających klientów. Wszystkie tkaniny marki Avionaut spełniają normy OEko-tex standard 100 świadcząc o tym, że tkanina ta nie zawiera substancji szkodliwych dla zdrowia i bezpieczeństwa dziecka

Avionaut to również nowoczesne wzornictwo. Współpraca z projektantami owocuje w powstawanie fotelików o designie z najwyższej półki oraz tapicerek najwyższej jakości. Współmierny nacisk położony jest również na to, aby foteliki prócz wyglądu były również bardzo wygodne w użytkowaniu. Połączenie wyglądu i designu sprawia, że foteliki marki Avionaut nie tylko wyróżniają się na rynku, ale przede wszystkim są docenianie przez ich użytkowników.

Nowatorska wkładka zastosowana w foteliku Pixel stabilizuje i zabezpiecza prawidłowe położenie miednicy, tułowia i głowy w linii prostej. Nie tylko zwiększa komfort oddychania dziecka, ale również pozwala ograniczyć cofanie się treści żołądkowej dbając o bezpieczeństwo dziecka w czasie podróży.

Wkładka jest dostosowana do fizjologicznych i biomechanicznych uwarunkowań małego dziecka. Należy ją dostosowywać do wieku dziecka stopniowo wyjmując poszczególne stabilizatory. Dzięki zastosowaniu odróżniających się kolorów stabilizatorów, są one łatwe do zlokalizowania i wyjęcia, a sam proces przebiega intuicyjnie.

Prawidłowy kąt ułożenia ciała dziecka w foteliku jest istotny ze względu na bezpieczne oddychanie, komfort podróży i dbałość o zdrowy rozwój postawy dziecka. Prosty tułów, nogi zgięte jak w pozycji siedzącej oferują również lepsze warunki neutralizacji siły uderzenia na ciało dziecka w trakcie zderzenia. To automatycznie, niezależnie od tego, czy dziecko śpi, czy nie, mobilizuje lepszą pracę i reakcję jego ciała dodatkowo ograniczając skutki uderzenia.

Prawidłowe odchylenie główki i ułożenie dziecka w foteliku, które zostało osiągnięte poprzez zastosowanie nowatorskiej wkładki przyczynia się do poprawy mechaniki oraz komfortu oddychania dziecka w trakcie jazdy, ograniczając ryzyko uduszenia lub niedotlenienia dziecka

EPP jest to innowacyjny materiał, który z wyglądu przypomina styropian, znacząco różni się jednak od niego tym, że nie jest tak sztywny czy też kruchy. Ponadto charakteryzuje go wysoka odporność na czynniki fizyczne i chemiczne. Doskonałe parametry wytrzymałości sprawiają, że materiał ten idealnie sprawdza się w konstrukcji fotelików, ponieważ nie ulega on deformacji nawet przy dużych obciążeniach powstających w wyniku zderzenia. Dodatkowo EPP jest materiałem ekologicznym, który w 100% podlega recyklingowi, cechując się ponadto anty bakterio- i grzybostatycznością.

Baza IQ ISOFIX to niezawodna baza ISOFIX opracowana dla AVIONAUT PIXEL oraz AeroFIX RWF i AeroFIX. Wykorzystuje opatentowane rozwiązanie z jednym gniazdem, które pozwala na bezpośrednie podłączenie fotelika dziecięcego do samochodu. Ograniczenie ilości połączeń pomiędzy pasami a systemem ISOFIX maksymalizuje bezpieczeństwo dziecka, poprzez łatwiejsze oddanie większej ilości energii na konstrukcję samochodu, zamiast na dziecko. Ponadto, dzięki dźwiękowej sygnalizacji poprawności montażu w bazie IQ ISOFIX sterowania Click ‚n’ Drive, nie występuje ryzyko błędnego zapięcia fotelika do bazy, co maksymalizuje jej skuteczność.

zestaw; 18229.1; 18239.1

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie